Školní diář 2021-2022

Nápad vyrobit školní diář jsem dostala loni v zimě, když jsem si ve škole vyslechla každý den několik omluv, že někdo něco zapomněl. Ať už úkoly, nebo třeba pravítka a kružítko do geometrie. A protože od slov nemám daleko k činům, rozhodla jsem se diáře pro děti i vytisknout, svázat a dětem je věnovat.
Snažila jsem se tedy vyrobit pro své děti opravdu přehledný diář, který je rozdělený po dnech a děti se v něm snadno vyznají. To totiž obyčejným úkolníčkům často chybí. A když už jsem byla v ráži, přidala jsem i kalendář pro každý měsíc, kam si děti mohou zapisovat třeba školní nebo i jiné akce.
Nezapomněla jsem i na část pro poznámky a část Můj cíl. Můj cíl jsem vyplňovala na začátku týdne s dětmi dohromady, každý si zapsal, čeho by chtěl tento týden dosáhnout.
Diář je černobílý. To schválně. Obrázky i písmo v něm se totiž dají vybarvovat. Každé dítě tím mělo nakonec diář jiný.
Diář měl velký úspěch a děti si do něj rády zapisovaly. A já i rodiče jsme měli o starost méně.
P.S. Dětem jsem koupila i různé samolepky – se smajlíky, hvězdičkami a podobně. To byl fakt dobrý tah.
Loni jsem diář prodávala za symbolickou částku 49 Kč. Letos jsem diář aktualizovala a vám ho věnuji ZADARMO.
.
Školní diář 2021-2022 ke stažení a tisku ve formátu PDF najdete zde.
Obálky si stáhněte tady.
Návod k vytisknutí tady.
Autorka ebooků Jak na vzory podstatných jmen, Násobilková jííízda, Logické hádanky a dalších. Jsem učitelka na 1. stupni ZŠ už 20 let a práci s dětmi miluji. Mé děti škola baví a každý den se do ní těší. Ptáte se proč? Jedním z důvodů určitě je, že proces poznání není pro mé žáčky pouze dril a hrozba písemek - učíme se s respektem k jedinečnosti každého, diskutujeme, nešprtáme se, ale vyvozujeme, používáme spoustu zábavných materiálů, které jsem sama pro děti vymyslela a vyrobila. V mé třídě je v hodinách hluk, ale tvůrčí hluk. Myslím, že tak to má být :) Celý můj příběh se dočtete zde »